Pokusná sada – elektronický elektroskopExperiment set– electronic electroscope

Markéta Klimentová, Josef Hubeňák  |  5. 10. 2012  |  cs en

V článku je představena pokusná sada s elektronickým elektroskopem, která je určena žákům druhého stupně základních škol pro základní pokusy z oblasti elektrostatiky. Byla vytvořena v rámci specifického výzkumu na Přírodovědné fakultě Univerzity Hradec Králové. V článku jsou popsány nejen jednotlivé komponenty sady, ale je zde také připojeno několik experimentů, které jsou součástí návodu k pokusné sadě.In the following article is introduced an experimental set with electronic electroscope which deals with basic experiments from the field of electrostatics. The set is designed for pupils of upper primary school. It has been created as a part of specific research at Faculty of Science of University Hradec Králové. In the article you can not only find a description of the individual components of the set, but also see several experiments that are given to users of the experimental set.