Okresní kolo Fyzikální olympiády pro žáky, kteří navštěvují školy poskytující základní vzděláníDistrict round of Physics Olympiad for pupils attending schools providing basic education

Ivo Volf, Pavel Kabrhel  |  26. 10. 2012  |  cs en

Fyzikální olympiáda pro soutěžící, navštěvující školy poskytující základní vzdělání, má v kategoriích E a F školní (domácí) kolo, na něž navazuje kolo okresní. V článku jsou uvedeny texty úloh okresního kola (2012) a na ně navazující řešení a komentáře jako pomůcka pro další práci s fyzikálními olympioniky.Physics Olympiad for competitors attending schools providing basic education, has in categories E and F school (home) round, to be followed by district round. In the paper there is the text of task of the district round and related solutions and comments as a guide for further work with physical competitors.