Exkurze do Seismické observatoře Kašperské HoryThe excursion to the seismological station Kašperské Hory

Václav Kohout  |  14. 5. 2013  |  cs en

V průběhu konference Moderní trendy v přípravě učitelů fyziky 6, která proběhla od 24. do 26. dubna 2013 v Kašperských Horách, Amálině údolí, zavítali účastníci tohoto setkání odborníků na výuku fyziky v rámci odpoledního programu i do Seismické observatoře Kašperské Hory, jež spadá pod správu Geofyzikálního ústavu Akademie věd České republiky, Praha. Článek má čtenáře seznámit s touto exkurzí a přináší několik fotografií ilustrujících její atmosféru. Máme přislíbený další, tentokrát již odborný článek, popisující činnost Seismické observatoře Kašperské Hory a její zapojení do české regionální seismické sítě i mezinárodní seismické sítě.Participants of conference Modern trends in physics teacher preparation 6 (Kašperské hory, 24. 4.-26. 4. 2013) visited, as one part of afternoon program, the seismological station Kašperské hory, department of Institute of geophysics, Academy of Sciences of the Czech Republic. This article brings some pictures and information to illustrate the excursion. Observatory is part of both Czech regional and international seismic network. Our journal brings another, more technical article about observatory in near time.