Astronomické vzdelávanie v predprimárnom vzdelávaní a vysokoškolská príprava učiteľovAstronomické vzdelávanie v predprimárnom vzdelávaní a vysokoškolská príprava učiteľov

Ivana Rochovská  |  2. 1. 2014  |  cs en

Príspevok rieši problematiku astronomického vzdelávania v materských školách a stručne charakterizuje integrovaný tematický projekt pre predprimárne vzdelávanie s názvom „Vesmírne tajomstvá“. V príspevku je tiež reflektovaná vysokoškolskú prípravu budúcich učiteľov materských škôl z pohľadu úrovne prírodovednej gramotnosti študentov so zameraním na tému vesmír.The article deals with the issue of astronomy education in kindergartens and characterizes the integrated thematic project for pre-primary education entitled “Space secrets”. In the article, the university preparation of potential kindergarten teachers from the viewpoint of the level of their scientific literacy focused on the topic the Universe is characterized.