Winscope (aneb paměťový osciloskop se spektrálním analyzátorem za 20 Kč)Winscope (aneb paměťový osciloskop se spektrálním analyzátorem za 20 Kč)

Miroslav Panoš  |  19. 12. 2004

Často se při výkladu akustiky setkáváme s problémem, jak pro žáky „zachytit“ zvuk, aby bylo možné ukázat, co je to výška tónu, vyšší harmonické frekvence, spektrum zvuku apod. Různé univerzální experimentální systémy sice umožňují připojit i mikrofon, avšak značná pořizovací cena každého odradí. O nákupu profesionálního paměťového osciloskopu a spektrálního analyzátoru ani nemluvě! Pokud některý ze systémů nemáte, jistě pomůže program Winscope autora Konstantina Zeldoviče z Moskevské univerzity, který si můžete bezplatně stáhnout z internetu.