Women in Nuclear Global Women in Nuclear Global

Larisa Dubská  |  26. 4. 2006

Mezinárodní organizace WIN Global je nezávislé celosvětové sdružení žen pracujících v jaderné energetice a oborech souvisejících s využíváním radionuklidů a ionizujícího záření. Tato organizace vznikla v lednu 1993 na konferenci „jaderných komunikátorů“ v Karlových Varech. Dnes v rámci WIN pracují národní skupiny v asi 70 zemích světa, které sdružují desetitisíce odbornic z průmyslu, výzkumu, lékařství, školství a jiných odvětví. Hlavním posláním „žen v jádře“ (jak by se dal název volně přeložit) je přispívat k objektivnímu informování veřejnosti, zejména žen, o jaderné energetice, ionizujícím záření a jeho využití a napomáhat tak ke zvýšení úrovně znalostí veřejnosti.