Několik námětů pro samostatnou práci žáků IIFew hints to pupil individual work II

Jan Thomas  |  2. 5. 2012  |  cs en

Na nižším stupni osmiletého gymnázia se často ve třídě sejde větší počet velmi aktivních studentů, které je třeba zaměstnávat. Zejména v primě a sekundě záleží převážné většině studentů na každém ocenění, získaném i netradičním způsobem. Populární v naší sekundě byly zejména osmisměrky, doplňovačky a přesmyčky. Přitom ti nejlepší studenti byli schopni odevzdat vyřešenou osmisměrku po pěti minutách, ani nalezení ukrytých tajenek u doplňovaček netrvalo déle. Přitom zbyl i čas na otázky, týkající se fyzikálních termínů, které studenti dosud neznali.Cross-word puzzles, word search puzzles and other puzzle solving games are great way to give work to active students, mainly on primary schools or lower grades at the high schools. The best students are able to find the puzzle in few minutes and in the process get know some physical terms they were not aware of.