Milan Kraitr, Vladimír Sirotek, Václav Richter, Vladimír Nápravník  |  4. 12. 2006

Současný systém dalšího vzdělávání učitelů chemie téměř nepočítá s praktickým seznámením učitelů s moderními technologiemi a novými výrobky. To je jeden z důvodů, proč výuka chemie na všeobecně vzdělávacích školách nedostatečně odráží význam chemie pro lidskou společnost, je odtržena od technické reality a nevěnuje přiměřenou pozornost aplikacím v každodenním životě. Model krátkodobého studijního pobytu učitelů v chemických závodech by měl přispět ke zvýšení kompetencí učitelů chemie, k doplnění a aktualizaci poznatků.