Počítačová podpora výuky elektronikyComputer supported teaching of electronics

Pavel Kratochvíl  |  31. 7. 2012  |  cs en

Tento článek je určen pro učitele elektroniky na středních školách, kteří používají nebo chtějí používat počítačovou podporu ve své výuce. Nabízím zde mnou vytvořené modely a animace jevů, součástek a obvodů z několika oblastí analogové a digitální elektroniky. Článek také zveřejňuje výsledky pedagogického výzkumu zachycující zkušenosti učitelů s tímto způsobem výuky.This article is for high school teachers of electronics who wants to use computers to support their teaching. I offer some models and animations of various phenomena both from analog a digital electronics. Article also discuss results from pedagogical research related to this way of teaching.