Celostátní kolo fyzikální olympiády v kategorii AA National round of Physics Olympiad, category A

Miroslav Randa  |  19. 6. 2012  |  cs en

Celostátní kolo fyzikální olympiády (FO) v kategorii A se každým rokem koná v jiném kraji naší republiky a znamená pro pořádající krajskou komisi i školu velkou porci organizační i fyzikální práce a erudice, protože pořadatel je zároveň pověřen návrhem a realizací praktické úlohy. V letošním roce byli pověřeni organizací kolegové z Pardubického kraje, a protože předseda komise RNDr. Vladimír Vícha je současně zástupcem ředitelky Gymnázia Pardubice v ulici Dašická a Gymnázium je pravidelným dodavatelem studentů celostátního kola FO i Mezinárodní fyzikální olympiády, ani na chvilku jsme nepochybovali o tom, že se sjedeme v Pardubicích.National round of physics olympiad, A category is each year in different region of Czech Republic. Organizer also has to prepare practical part of olympiad. This year the olympiad is hosted in city of Pardubice.