Elektrické obvody – příklad zpracování tematického celku s prvky vícenásobné reprezentace jevůElectric circuits in The Heureka Project – multiple representations

Irena Dvořáková  |  13. 11. 2013  |  cs en

Příspěvek ukazuje postupný proces, který žákům na základní škole umožňuje skutečně porozumět učivu o elektrických obvodech a rozvíjí jejich dovednost řešit různé problémy, které se elektrických obvodů týkají.This paper describes a method of building the concept of electric circuits and its different representations in students’ minds. The paper shows the gradual process which helps students to really understand this concept and gives them the ability to solve different problems concerning electric circuits.