Konference v Bad Honnef: Physikshows und FreihandexperimenteBad Honnef conference: Physikshows und Freihandexperimente

Jaroslava Žáková  |  28. 11. 2013  |  cs en

Ve dnech 18. – 22. 10. 2013 proběhla v německém fyzikálním centru v městě Bad Honnef konference pro učitele fyziky zaměřená na tvorbu fyzikální show s pokusy „z volné ruky“. Fyzikální show slouží jako doplněk vyučovacího procesu, ne jako jeho náhrada, a můžeme jeho pomocí zatraktivnit výuku fyziky a přiblížit ji i široké veřejnosti. Celou konferenci zaštiťovala organizace EPF – EuroPhysicsFun, která v současné době působí ve 22 zemích po celé Evropě a čítá celkem 47 skupin věnujících se tvorbě představení s fyzikální tématikou. Západočeskou univerzitu reprezentovala trojice studentů doktorského studia učitelství fyziky. Setkání bylo kombinací přednášek a workshopů. Cílem celého projektu bylo naučit se vytvořit fyzikální show od prvního nápadu až po samotnou realizaci a předvedení show před ostatními účastníky konference.Between October 18th and 22nd, 2013 conference focused on physical „free hand experiments“ was held in centre of Physics in city of Bad Honnef. Conference was organized under auspices of EPF – EuroPhysicsFun – organization that operate in 22 countries and join 47 groups performing physical shows. University of West Bohemia was represented by three doctoral students from Department of Physics.