Medzinárodná experimentálna fyzikálna olympiáda I.International Experimental Physics Olympiad I.

Ľubomír Konrád  |  2. 2. 2014  |  cs en

V dňoch 28. 11. – 6. 12. 2013 sa v Moskve konal prvý ročník Medzinárodnej experimentálnej fyzikálnej olympiády (International Experimental Physics Olympiad - IEPhO) pre žiakov stredných škôl, ktorí riešili niekoľko zaujímavých experimentálnych úloh. Na súťaži sa zúčastnila aj výprava zo Slovenska.From November 28th to December 6th the first year of the International Experimental Physics Olympiad (IEPhO) was held for secondary school students who solved some interesting experimental problems. Also the team of students from Slovak participated in this competition.