Jednoduché strojeSimple machines

Jitka Houfková  |  7. 3. 2012  |  cs en

Jednoduché stroje – známe je všichni: kladka, páka, kolo na hřídeli, nakloněná rovina, klín a šroub. Slouží nám k usnadnění práce. Podobně nám naši učitelskou práci mohou usnadnit počítače a různé materiály z internetu. Ale stejně jako u jednoduchých strojů i zde platí, že práci nezmenšují! Takže pozor, ať při brouzdání po fyzikálních stránkách na internetu nezabloudíte a nenecháte se zahltit množstvím zajímavostí, kterých tam neustále přibývá.Simple machines – everybody knows them: pulley, lever, axle, inclined plane, wedge, screw. They help us. Similarly, computers help us teach students, but neither simple machines, nor computers reduce the effort needed. So beware! Don’t let physics internet pages overwhelm you.