Kde hledat informace k tvorbě fyzikálních úloh s náměty ze zeměpisu?Kde hledat informace k tvorbě fyzikálních úloh s náměty ze zeměpisu?

Petra Klapková Dymešová, Ivo Volf  |  11. 9. 2013  |  cs en

Učitelé fyziky vyhledávají neustále vhodnou tematiku, kterou by podpořili zvýšení zájmu žáků o studium fyziky. Problematika spojená s turistikou, a tedy se zeměpisem, může být jednou z cest, jak toho dosáhnout. Aby učitel mohl tvořit nové úlohy podle „střihu“ své třídy, v níž vyučuje, musí mít vhodné zdroje námětů, které dnes nachází na internetu.Physics Teachers permanently look for suitable topics that would increase pupils' interest in the study of physics. Tourism and related topics, including geography, could be the way to achieve this goal. In order to create new tasks that meet requirements of a class and pupils, the teacher must have suitable sources of ideas which can be found on the Internet these days.