Komentáře a metodický materiál pro učitele fyziky k řešení úloh FOKomentáře a metodický materiál pro učitele fyziky k řešení úloh FO

Ivo Volf  |  24. 2. 2003

Tak jako po několik minulých let jsme pro soutěžící v kategoriích E, F připravili soubor 15 úloh z celé oblasti výuky fyziky na základní škole. Učitel fyziky stanoví sedmici povinných úloh zvlášť pro žáky 8. ročníků a zvlášť pro žáky 9. ročníků. Cílem tohoto článku je poskytnout další informace, jež se týkají konkrétní metodiky řešení zadaných úloh, a dále nabízíme dodatkové návodné nebo analogické úlohy s ohledem na úlohy do soutěže zadané.