Okresní kolo 54. ročníku Fyzikální olympiády v kategoriích E a FThe district round of Physics Olympiad in categories E and F

Ivo Volf, Pavel Kabrhel  |  23. 7. 2013  |  cs en

Okresní kolo Fyzikální olympiády je každým rokem uspořádáno pro soutěžící, kteří se zúčastnili v kategoriích E a F, tedy pro žáky 8. a 9. ročníků škol, poskytujících základní vzdělání (základní školy a jim odpovídající třídy víceletých gymnázií). Úspěšným řešitelem je ten, který získá alespoň ze dvou úloh nejméně 5 bodů a celkově nejméně 14 bodů. V kategorii E mohou ti nejlepší postoupit do krajského kola soutěže.The district round of Physics Olympiad is organized every year for the contestants who participated in categories E and F, ie for pupils of the 8th and 9th grade schools providing basic education (primary schools and corresponding classes of secondary schools). Successful investigator is the one that gets at least two tasks at least 5 points a total of at least 14 points. In the category E can be the best advance to the regional round of the competition.