Krajské kolo 54. ročníku Fyzikální olympiády v kategorii ERegional round of 54th year of Physics Olympiad in category E

Ivo Volf, Pavel Kabrhel  |  6. 1. 2014  |  cs en

Krajské kolo Fyzikální olympiády je organizováno každým rokem pro soutěžící, kteří se úspěšně zúčastnili okresního kola v kategorii E, tedy pro žáky 9.ročníků škol, poskytujících základní vzdělání (základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií). Úspěšným řešitelem je ten účastník, který získá v soutěži nejméně 5 bodů alespoň ve dvou úlohách a současně nejméně 14 bodů celkem. Pro kategorii E je krajské kolo nejvyšší soutěží a po jejím absolvování pro daný ročník pro soutěžící Fyzikální olympiáda končí.Regional round of Physics Olympiad is organized every year for competitors who have successfully participated in the district round in category E, ie for pupils of 9th grade schools, providing basic education (primary and corresponding classes of secondary schools). The successful investigator is the one that gets at least two tasks at least 5 points a total of at least 14 points. In the category E is the highest category, participation is a competition for pupils completed.